תהלוכת ספר התורה מבית עבו בצפת תפתח בפעם ה-186 את חגיגות ל”ג בעומר תשע”ט ביום רביעי השבוע (22.5.19) בערב לג בעומר כנהוג, במעמד ראש עיריית צפת, מר שוקי אוחנה, הרב הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו ונציגי שגרירות צרפת בישראל.

חגיגות ל”ג בעומר ייפתחו רשמית ביום רביעי השבוע, בערב לג בעומר כנהוג, (י”ז באייר), , 22.5.19 בשעה 12 בצוהריים בתהלוכה המסורתית של ספר התורה העתיק מבית עבו בצפת אל קבר הרשב”י במירון – זאת השנה ה-186 למסורת והשנה ה-71 למדינת ישראל. לאחר הטקס המסורתי תצא תהלוכת ספר התורה ותסובב את הרחוב הראשי צפת ברוב עם. הסיום בשעות אחה”צ במבואות העיר, עם יציאת שיירת המכוניות המקושטות המובילות את ספר התורה העתיק לקבר הרשב”י במירון. הספר יחכה להדלקה בחצות וירקדו אתו ההמונים במירון.

יוביל את הטקס, זו הפעם השישית, הדור השישי למסורת –עו”ד רפאל עבו – אחיינו של יוסף עבו-עברון ז”ל שהחזיק קודם לכן במסורת יובל שנים. הטקס ייערך ברוב עם, בנוכחות רבנים, חברי כנסת, ראשי ערים ומועצות דתיות, משלחות מהיישובים בגליל, מהגולן, מאריאל שבשומרון, ראש העיר צפת, שוקי אוחנה והרב הראשי של צפת ,הרב שמואל אליהו. כמו תמיד ישתתפו באירוע נציגי שגרירות צרפת בישראל, המלווה את הטקס מאז כיהנו אבות משפחת עבו כקונסולים של צרפת במשך שלושה דורות.